5 patarimai, kurie padės rasti gerą darbuotoją

Gero darbuotojo paieškos – rimtas darbas. Ir tai yra normalu. Juk rasti patikimą specialistą, kuris ne tik puikiai išmanytų savo darbo specifiką, tačiau taip pat ir būtų darbštus, nuoširdus, galbūt – bendraujantis – reikia laiko. Tačiau tikrai įmanoma. Kalbiname https://personalogrupe.lt specialistus

Šiuo metu darbuotojų paieška vykdoma keliais skirtingais kanalais pradedant CV skaitymu ir baigiant socialiniais tinklais, kurie labai daug pasako apie žmogų.

Pateiksime 5 patarimus, kurie padės kur kas greičiau rasti darbuotoją, kuris labiausiai atitinka jūsų įmonės poreikius ir planuojamos pozicijos galimybes.

1.     Socialiniai tinklai.

Ne veltui socialiniai tinklai laikomi geriausia darbuotojo paieškos galimybe. Čia galima artimiau susipažinti su būsimu darbuotoju jam net apie tai nežinant. Kalbame  ne tik apie linkedin, kur labai daug info apie profesinius įgūdžius, tačiau labiau apie laisvesnio stiliaus socialinius tinklus, kurie gali labai daug pasakyti apie žmogų.

2.     Ne tik darbinė patirtis.

Reikia domėtis ne tik žmogaus darbine patirtimi, tačiau ir tokia, kuri nebuvo apmokama. Žinoma, šiais laikais mokslai neįrodo, kad žmogus yra geras savo sferos specialistas. Tačiau tai – kiek kursų jis yra baigęs, kokius, kur savanoriavo ir kokioms organizacijoms priklausė – labai daug apie jį pasako.

3.     Noras tobulėti.

Darbdaviai visada labiau vertina tuos, kurie noriai siekia tikslo. Žinoma, kad dažniausiai tokį žmogų yra kur kas paprasčiau motyvuoti, mokytis daugiau, galiausiai, paskatinti tapti geresniu specialistu. O kuo jis bus geresnis – tuo daugiau naudos įmonei bus.

4.     Poreikis dirbti.

Ne visada paprasta numatyti – ar žmogus tikrai noriai dirba, tai yra, ar jam tai tik alga. Tai dažniausiai pasimato tik po tam tikro laiko tarpo. Džiugu, kad yra bandomasis laikotarpis. Siūlome per jį analizuoti žmogų, kadangi norisi tokio, kuris nepyktų kas rytą eidamas į darbą.

5.     Pagarba.

Galiausiai, visada reikia samdyti tą, kuris yra pagarbus, kuris yra mandagus ir nekartoja savo teisių pamiršęs – kokios yra pareigos. Tik tai užtikrins, kad Jūsų komanda bus vieninga ir sieks tikslo kartu.

Geras darbuotojas yra nauda įmonei, tad visada verta motyvuoti tą patį nei ieškoti kito. Tai yra normalu. Lygiai taip pat kaip normalu, kad reikia nuolat investuoti į gerą specialistą ir tuo pačiu motyvuoti jį, kad jis norėtų stengtis dėl Jūsų verslo.