Artimųjų laidojimą organizuokite sklandžiai

Artimųjų laidojimas visuomet yra sunki ir širdį draskanti pareiga. Tokiomis akimirkomis būna sunku išlikti ramiam, racionaliai mąstyti ir organizuoti visus būtinus darbus. Galbūt tokiais atvejais galėtų pagelbėti profesionaliai dirbantys laidojimo paslaugų specialistai? Šiandien tikrai ne vieneri veikiantys laidojimo namai Vilniuje teikia visas įmanomas laidojimo paslaugas: pradedant palaikų pargabenimu iš kitos šalies ir baigiant kruopščiu urnų parinkimu.

Kokios paklausios laidojimo namų Vilniuje paslaugos. Pasidomėjus tuo, galima išskirti:

  • Velionio laidojimo dokumentų tvarkymas;
  • Velionio kūno paruošimą ir aprengimas;
  • Paruošimą kremavimui ir nugabenimą į krematoriumą;
  • Šarvojimo salės nuoma;
  • Laidojimo reikmenų pardavimas ar nuoma. Nei gėlėmis, nei žvakėmis ar kryžiais artimiesiems rūpintis nereikia.
  • Katafalko nuoma;
  • Balzamavimas;
  • Neretai suteikiamos fotografo, floristo, giesmininkų, duobkasių paslaugos.
  • Velionis į kapines palydimas pagal artimųjų pageidavimą: tradiciškai lydint pėsčiųjų procesija paskui karstą arba gabenant tinkamu transportu velionio palaikus ir parenkant patogų važiavimą jį lydintiems.

Kremavimas šiandieniniame laidojimo paslaugų pasaulyje tampa vis populiaresnis. Todėl natūraliai šalia to prisideda ir urnos parinkimas. Esant dideliam formų ir spalvų pasirinkimui tikrai lengva pasiklysti pasiūlymų gausoje. Bene svarbiausias kriterijus, renkantis urną – jos dydis. Jeigu nusprendėte urną laidoti į žemę, urnos dydžiui apribojimų nėra – tai yra laisvas jūsų pasirinkimas. Tačiau jeigu planuojate urną laikyti kolumbariume, gaukite daugiau informacijos, kokio dydžio urna tinka Jūsų pasirinkto kolumbariumo nišai.

Urnos gaminamos iš įvairiausių medžiagų: akmens, medžio, stiklo, metalo, plastiko, molio ir kitokių. Nuo medžiagos priklauso urnos svoris, kaina, išskirtinumas. Jeigu laidojimo apeigos planuojamos lauke, įvertinkite metų laiką ir oro sąlygas. Jeigu urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite jos ilgaamžiškumą.

Galiausiai – kaina. Stenkitės išlikti ramūs net ir tokią sunkią valandą  ir mokėkite už urną tiek, kiek galite sau leisti. Mažiau rizikuosite, jeigu nesirinksite pigiausios urnos, bet nebūtinai pasiteisins ir brangiausios urnos pasirinkimas.

Profesionaliai ir atjaučiančiai dirbančių laidojimo namų komandos pasirinkimas – labai svarbus ir gedėjimo laikotarpį lengvinantis žingsnis. Ne vieni laidojimo namai jums gali pasiūlyti gedulingų pietų organizavimą, fotografo paslaugas ir netgi kapavietės priežiūrą po laidotuvių. Kad ir kokia skaudžia moraline patirtimi taps laidotuvių organizavimas, reikia nepamiršti ir finansinės pusės. Todėl labai svarbu, kad suvokdami kliento subtilią padėtį, laidojimo įmonės darbuotojai  imtųsi absoliutaus organizavimo darbų ir klientui pasiūlytų tiek kokybišką, tiek finansiškai ne pernelyg nuostolingą paslaugų paketą.