Energetinio naudingumo sertifikato poreikis

Energinio naudingumo sertifikatas: kam jis naudingas?

Ne tik įdomu, bet ir naudinga yra žinoti, kiek šilumos energijos sunaudoja gyvenamasis pastatas. Tokia informacija leistų ne tik sutaupyti, bet ir patobulinti tam tikrus aspektus, kurie namo būklę pakeltų į aukštesnį energinį naudingumą, taip suvartojant mažiau šilumos energijos ir būsto kainą pabranginant tam tikra suma. Gauti energinio naudingumo sertifikatą galima visai nesudėtingai, tik reikia atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus.

Kokiems statiniams reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

sertifikatas

Energinio naudingumo sertifikatas reikalingas beveik visiems pastatams. Jei pastatas turi sumontuotą šildymo sistemą ar jame yra įrengtas oro kondicionavimas, tuomet šis sertifikatas yra reikalingas. Žinoma, yra taikomos tam tikros išimtys, kuriems pastatams jis nėra reikalingas, tai yra pastatams, kur nėra įrengta šildymo sistema, maldos namai, paveldo statiniams, laikiniems namams, kuriuose žadama gyventi ne ilgiau nei dvejus metus. Bet dažniausiai energinio naudingumo sertifikatą turėti yra naudinga, nes jis padeda uždirbti daugiau norint parduoti pastatą ar butą. Energinio naudingumo skalė turi 9 grupes (nuo A iki G). Pati ekonomiškiausia ir mažiausiai šilumos energijos suvartojanti grupė yra A++, o pati neefektyviausia grupė žymima raide F ir G. Aukščiausios klasės pastatai dažniausiai būna nauji pastatai, kuriuose įrengta tinkama šildymo sistema, tinkamas oro kondicionavimas, o neefektyviausios grupės pastatai dažniausiai būna senos statybos, kurie yra nesandarūs ir neturintys tinkamos šildymo sistemos.

Kokią informaciją suteikia energinio naudingumo sertifikatas?

Energinio naudingumo sertifikatas parodo, kiek šilumos energijos suvartoja pastatas. Neretai su šiuo sertifikatu yra išduodama rekomendacinio pobūdžio informacija, ką galima pakeisti, kad būtų galimybė pagerinti namo šilumos energijos suvartojimą. Tad galime padaryti tokią išvadą, kad sertifikate yra nurodoma, kiek energijos sunaudoja pastatas dabartiniu laikotarpiu ir informaciją, kokią energiją sunaudotų, jei būtų pasinaudota rekomendacinio pobūdžio informacija ir pakeisti nurodyti dalykai, kurie galėtų sutaupyti energiją.

Kaip gauti?

Nors iš vienos pusės gali pasirodyti, kad jį gauti yra sudėtingas procesas, bet iš tikrųjų, tai tik keli nesudėtingi žingsniai. Jums tereikia susirasti patikimą įmonę ar šios srities specialistą, kurie išmano šį darbą. Specialistams turėsite pateikti jiems reikalingus dokumentus ir informaciją apie namą ar pastatą ir daugiau visą darbą jie atliks patys, tai yra atvyks apžiūrėti ir įvertinti pastato, sutikrins visus dokumentus ir per nustatytą laiką paruoš energinio naudingumo sertifikatą.