Granulinio katilo pliusai ir minusai

Granulinio katilo pliusai ir minusai

Turbūt vienas iš efektyviausių būdų, kaip galima pasirinkti vieną arba kitą daiktą yra susidėlioti jo pliusus ir minusus. Taip yra lengviau matyti, koks variantas būtų tinkamesnis. Jeigu namuose norite įsigyti granulinį katilą ir svarstote, ar tikrai verta, šis straipsnis kaip tik jums, nes čia pateiksime visus pliusus ir minusus, kurie galbūt leis apsispręsti, kokį sprendimą priimti.

Granulinio katilo pliusai

Toks katilas yra šiuolaikinių žmonių pasirinkimas, kurie tam tikrus darbus mėgsta daryti per nuotolį. Būtent šios rūšies katilus galima valdyti nuotoliniu valdymu. Aišku, ne visos rūšys yra valdomos tokiu būdu, galima rasti ir su paprastu valdymu, bet galima teigti, kad toks pasirinkimas yra universalus, nes tinka visoms amžiaus grupėms, nes individualiai galima rinktis pagal savo galimybes ir poreikius. Dar vienas pliusas, kurį galima įžvelgti yra didelis efektyvumas, kuris gali siekti iki 90 proc. ir daugiau. Todėl tokie granuliniai katilai gali atiduoti didžiausią galimą teigiamą energiją jos nepaleisdami į orą. Dar viena teigiama savybė ta, kad jam nėra būtinas kaminas. Netinkamos medžiagos gali būti išleidžiamos per aktyvią dūmų ištraukimo sistemą arba per ploną vamzdelį, kuris turėtų eiti horizontaliai per išorinę namo sieną. Ir turbūt pats didžiausias pliusas tas, kad jį granulėmis reikia papildyti vieną ar du kartus per parą.

Granulinio katilo minusai

Tikriausiai neatrastume nei vieno daikto, kuris neturi minusų. Lygiai tokia pati situacija yra su granuliniais katilais. Vienas iš minusų yra tas, kad jį reikia gana dažnai valyti ir toks valymas gali būti bent jau vieną kartą per savaitę. Tačiau tokiu atveju, būsite tikri, kad jis yra švarus, jame nesikaups nereikalingos medžiagos, o tai prailgins jo tarnavimo laiką. Dar vienas minusas, kuris yra įžvelgiamas yra tas, kad jis veikia gan garsiai. Nors ta problema jau yra kur kas mažesnė naujesniuose modeliuose, bet senesniuose ji yra aktuali. Tačiau jei jis bus sumontuotas kažkur giliai rūsyje, garsas bus minimalus ir vos girdimas.

Ar vertas dėmesio?

Aptarę visus teigiamus ir neigiamus dalykus galime matyti, kad granuliniai katilai turi kur kas daugiau pliusų nei minusų, todėl jie tikrai verti dėmesio. Pateikti minusai nėra jau tokie dideli, su kuriais neįmanoma susitvarkyti. Turbūt ieškant kito katilo negalėsite atrasti vien pliusų, o galbūt kituose jie bus kur kas didesni.