Individuali veikla: kas geriau – veiklos pažyma ar verslo liudijimas?

Norint pačiam susikurti pajamas reikia nemažai pasukti galvą. Pirmiausia reikia nuspręsti, kokia veikla užsiimti, kad ji tikrai būtų naudinga ir neštų pakankamas pajamas. Kitas aspektas, apie kurį verta pagalvoti, yra veiklos forma. Ją reikėtų išsirinkti tinkamą, apgalvojant visus pliusus ir minusus. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie veiklos pažymą ir verslo liudijimą, kas padės lengviau apsispręsti, kurią veiklos formą pasirinkti.

Individuali veikla pagal veiklos pažymą

Šios veiklos pliusas yra tas, kad ją galima pradėti vos ne tą pačią dieną, kai yra pateikiami visi teisingi dokumentai. Tad jei reikia skubaus sprendimo, šis tiks kuo puikiausiai. Ši veikla yra neterminuota, tad tam tikrais laikotarpiais nereikės galvoti apie jos pratęsimą. Jos nutraukimas taip pat yra nesudėtingas, jis gali užtrukti iki 5 darbo dienų nuo visų dokumentų pateikimo. Individuali veikla pagal šią formą pasižymi lankstumu, ji nėra įsprausta į tam tikrus rėmus, kurie riboja veiklas, tad realiai galite daryti bet ką, kas jūsų nuomone teiks naudą. Aišku, yra tam tikri ribojimai, kurie susiję su juridiniais asmenimis.

Individuali veikla pagal verslo liudijimą

Norint gauti šį veiklos dokumentą, privaloma susimokėti pajamų mokestį, kuris yra fiksuotas. Pasirenkant tokią veiklos formą, turėsite verstis tokia veikla, kuri yra įtraukta į atitinkamą sąrašą. Jeigu joje sugalvotos veiklos nerasite, tuomet reikės ją keisti arba rinktis kitą formą, su kuria bus galima užsiimti norima veikla. Minėtas dokumentas yra išduodamas per 4 darbo dienas, tad apie jo išdavimą turėtumėte pagalvoti ir susiplanuoti veiklą. Tokia veikla yra terminuota, ilgiausias galimas laikotarpis yra vieneri metai, o trumpiausias viena diena. Tad jei reikalingas neilgas laikotarpis, tuomet ši veiklos forma tiks kuo puikiausiai. Be to, mokėsite mokestį tik už tą laikotarpį, kuriam jis bus išduotas. Dirbant pagal verslo liudijimą, susidursite su tam tikrais ribojimais, tad su jais reikėtų susipažinti dar prieš pradedant veiklą.

Kurią individualios veiklos formą pasirinkti?

Kurią veiklos formą pasirinkti turėtumėte nuspręsti individualiai įvertinę visus aspektus. Tiek individuali veiklia pagal veiklos pažymą arba verslo liudijimą turi savų pliusų ir savų minusų, tad turėtumėte žiūrėti, kas jums tinka labiausiai ir išsirinkti patį tinkamiausią sprendimą. Jeigu sunku apsispręsti, visada galite pasikalbėti su specialistais, kurie padės priimti geriausią sprendimą.