Ką reikia žinoti apie greituosius kreditus?

Greitieji kreditai: kaip atrasti pigiausią?

Greitieji kreditai nėra pati pigiausia paslauga. Patogi? Taip. Greitai išduodama? Taip. Pigiausia? Ne, tikrai ne. Apsisprendus skolintis tokiu būdu (arba neturint kitokių galimybių), reikės paruošti patuštinti piniginę, kai ateis laikas pradėti kreditą grąžinti.

Gera žinia yra ta, kad aukštos palūkanos ir didelė pelno marža kreditoriams atveria kelius klientams pasiūlyti įvairių nuolaidų, nes net ir jas pritaikius, labai tikėtina, kad paslaugos pelningumas vis tiek išliks labai aukštas. Todėl dalis kreditorių gali pasiūlyti iš jų pasiskolinti nemokamai, tai yra, nemokant palūkanų, kreditą vienodomis įmokomis grąžinant per sutartyje numatytą laiką. Tai nėra tiesiogiai pelninga, bet turint omenyje aukštą greitųjų kreditų palūkanų normų, tokia nuolaida gali padėti pamatus pelningam bendradarbiavimui ateityje. Bet kreditoriai gali pateikti ir kitokių pasiūlymų:

  • kreditą, kuriam taikoma žemesnė palūkanų norma;
  • kreditą, kurio grąžinimo termino pradžia (pirmoji įmoka) yra atidedama vienam ar keliems mėnesiams;
  • kreditą, kuriam nėra taikoma dalis mokesčių…

Iš vienos pusės, tai yra klientams naudingi pasiūlymai, leidžiantys šiaip jau brangią paslaugą gauti pigiau. Bet iš kitos pusės, tai apsunkina greito kredito ieškančiųjų gyvenimą, nes surasti pigiausią kreditą pasidaro daug sudėtingiau. Kodėl? Nes palyginti tik palūkanų normas neužtenka: dabar į paskolos kainos skaičiavimus reikia įtraukti ir siūlomas nuolaidas. Todėl net ir įprasti paskolų palyginimo puslapiai praranda bent dalį savo vertės.

Išimtimi galima laikyti www.visikreditai.lt puslapį, kuris atrasti pigiausią greitąjį kreditą per jų palyginimą padeda net ir šitoje situacijoje. Kaip? Skirtingai nuo įprastų palyginimo ir rekomendacijų puslapių, šitame yra pateikiama platesnis informacinis kontekstas, kuriame išryškėja tikroji greito kredito kaina. Kitur pateikiama tik pagrindinė informacija: palūkanų norma ir pagrindinės sutarties sąlygos (paskolos sumų ir terminų pasirinkimo amplitudė). O aptariamame puslapyje informacijos yra gerokai daugiau: be pagrindinių sąlygų, jame pateikiama informacija apie taikomus mokesčius, klientų aptarnavimą, įvairias sutarties detales, kurios nepatenka ant reklaminių stendų viršelio.

Čia papildomai svarbus ir dar kai kas. Dauguma paskolų palyginimo puslapių yra apriboti tuo, kad informacija juose yra atnaujinama labai retai arba neatnaujinama visai. Gerai pagalvojus, jei apie kreditus pateikiama informacija beveik niekada nesikeičia ar keičiasi labai retai, tuomet tai suprantama. Bet jei kalbame apie greituosius kreditus, kurių sąlygos dėl aukščiau aprašytų priežasčių kinta nuolatos, informacijos atnaujinimai yra būtini. Čia www.visikreditai.lt irgi išryškina savo privalumus: kiekvienam paskolų tipui skirit atskiri puslapiai yra nuolatos atnaujinami atsižvelgiant į siūlomų sąlygų pokyčius, o ši informacija pateikiama lankytojui puikiai matomoje vietoje.

Jei pasiskolinti jums yra būtina, o alternatyvų greitam kreditui neturite, tuomet yra būtina įdėti šiek tiek pastangų, kad atrastumėte pigiausią kreditą ir nereikėtų smarkiai permokėti jį grąžinant. Tokį darbą atlikti pačiam yra sudėtinga ir neefektyvu, bet suradus tinkamą tokią informaciją pateikiantį puslapį – tą padaryti galėsite per keletą akimirkų.