Kaip išvengti baudos už KET? 5 patarimai Jums

Nenorite mokėti baudos už KET? Tuomet pasinaudokite šiais patarimais:

  • Nevairuokite išgėrę. Deja, bet šis patarimas ne visuomet daugeliui atrodo aktualus. Kai kuriems atrodo, jog neįklius, nes juk ne visus kiekvieną dieną stabdo. Kokia tikimybė, jog būsiu sustabdytas? Daugelis tuo argumentuoja. Visgi galima pastebėti, jog kai kurie neįvertina rizikos, kad vairuodami gali sukelti eismo įvykį arba bent jau gali išsiduoti, jog yra neblaivūs, kadangi nesugebės pademonstruoti turimų vairavimo gebėjimų. Išsiduoti išgėrusiems nesudėtinga ir nemaža tikimybė, jog būsite sustabdytas, kadangi sukelsite įtarimą dėl neblaivumo.
  • Tam, jog neprasižengtumėte KET, turite žinoti visus įstatymus. Pasidomėkite, jeigu juos jau pamiršote. Nebūtina užsirašyti į vairavimo kursus, jog prisimintumėte. Galite paieškoti informacijos internete, galbūt atlikti keletą testų, kurie padės atgaivinti atmintį. Tai padės ne tik išvengti prasižengimų, bet ir neretai padės jaustis saugesniam kelyje.
  • Neskubėkite ginčytis, jeigu sustabdo. Neretai galima pastebėti, jog baudas už KET gauna tie, kurie įvykdo nedidelius prasižengimus. Tokiu atveju neretai galima išsisukti tik su perspėjimu. Na, bet ne tuo atveju, kai puolama aiškinti, jog yra neprasižengta. Naudinga ramiai paaiškinti situaciją, atsiprašyti. Galbūt būsite tiesiog perspėtas, jog pažeidėte KET ir galėsite toliau važiuoti tikslo link. Nereikia iš karto pulti isterikuoti.
  • Susikoncentruokite į kelią ir nesiblaškykite. Pamirškite telefoną, kavos puodelį ir visus kitus dalykus aplink.
  • Neskubėkite, neskubėkite ir dar kartą neskubėkite. Jeigu skubėsite, gali būti, jog netyčia nepastebėsite kelio ženklo ar viršysite greitį.

Nuobaudų sąrašas už kelių eismo taisyklių pažeidimus portale: https://reidasofficial.lt/straipsniai/ket/ket-baudos/

Išvengti baudos nesudėtinga, tik reikia laikytis nurodymų. Bauda už KET neretai yra nemaža, todėl naudinga atsižvelgti į šiuos nurodymus ir jų paisyti.

Kada baudos piniginės, o kada atimamas vairuotojo pažymėjimas?

Jeigu prasižengėte pirmą kartą ir prasižengimas nedidelis, tuomet gali būti, jog tiesiog išsisuksite su perspėjimu arba pinigine bauda. Na, bet pasitaiko, jog KET pažeidėjai būna sustabdomi vėl ir vėl, tokiu atveju kurią dieną gali būti, jog vairuotojo pažymėjimas bus atimtas. Ką daryti tokiu atveju? Vairavimo kursų iš naujo praeiti nereikės, tačiau turėsite užsirašyti į specialius kursus KET pažeidėjams. Jie mokami, todėl reikia atkreipti dėmesį, jog ne tik reikės gaišti laiką, bet ir mokėti pinigus.