Kaip pasirinkti autochemiją?

Skirtingai nuo įprastų namų valymo priemonių, automobilių chemijos produktai turi ypatingą sudėtį ir paskirtį. Buitinė chemija gali ne tik pažeisti dažus ir apmušalus, bet ir pagreitinti metalo koroziją. Šiandien automobilių rinkoje yra gana daug automobilių chemijos prekių, tačiau verta žinoti, ko iš tikrųjų reikia automobiliui.

Šiandien autochemija tai naujausi chemijos pramonės pasiekimai, skirti tiek automobilio detalių ir mazgų valymui, tiek langų, tekstilės plovimui.  Visą šią auto kosmetiką galima suskirstyti į kelias dideles kategorijas:

  • automobilių salono šampūnai – naudojami rankiniam valymui, padeda pašalinti net senas įvairios kilmės dėmes;
  • specialios putos bekontaktiniam plovimui;
  • variklio priežiūros valikliai – efektyviai pašalina kuro likučius ir įvairius nešvarumus;
  • stiklo šampūnas ir kitos stiklo priežiūros priemonės, pavyzdžiui, apsaugančios nuo lietaus;
  • automobilių technologiniai skysčiai – antifrizas, stabdžių skystis.

Automobilio valymo priemonė skirta salonui

Plastikinių paviršių poliravimas – ši priemonė labai efektyvi esant įbrėžimams ant plastiko paviršiaus. Lakas pašalina dulkes ir nešvarumus, gaivina spalvą ir puikiai užmaskuoja visus eksploatacijos metu susikaupusius įbrėžimus.

Specialios autochemijos priemonės automobilio salonui yra būtinos, jei turite veliūrinius salonus. Be to, pageidautina jį naudoti profilaktiškai, nelaukiant, kol dėmės įsisenės. Tas pats pasakytina ir apie specialius odinių apmušalų valiklius. Oda tinka visiems – yra patvari, patogi ir maloni, tačiau reikalauja ir nuolatinės priežiūros.

Stiklų priežiūra

Visi automobilių savininkai žino, kaip erzina dėmės ant stiklų paviršių. Šiuolaikinės automobilių langų chemijos priemonės efektyviai pašalina dėmes ir netgi neleidžia susidaryti naujoms. Pavyzdžiui, hidrofobinių medžiagų pagrindu sukurta apsauga nuo lietaus. Nano plėvelė ant stiklo, kuri lieka po jo uždėjimo, priverčia lašus tekėti žemyn arba į šonus, vandeniui pasišalinant be pėdsakų.

Variklio, karbiuratoriaus ir degalų sistemos valymo priemonės

Šios medžiagos skirtos valyti sistemą ir vožtuvus nuo suodžių, nuosėdų ir kuro priemaišų, alyvos dėmių. Jų sudėtis greitai ir efektyviai pašalina dėmes, o medžiagų likučiai visiškai sudega variklyje. Kokybiški gaminiai nerūksta, nedidina variklio sūkių ir temperatūros.

Antifrizas

Aušina variklį, apsaugo nuo korozijos. Kad variklis neperkaistų, svarbu naudoti kokybišką aušinimą. Antifrizas skirtas valyti sistemą, apsaugoti nuo korozijos ir pašalinti rūdis bei efektyviai išsklaidyti šilumą.