Kaip prižiūrėti batus žiemos metu?

Kaip prižiūrėti batus žiemos metu?

Nusipirkus naują porą batų, norisi jų išvaizdą išlaikyti kuo ilgiau kaip naują. Gerai prižiūrint batus juos galite išlaikyti puikios būkles kelis sezonus.  Svarbiausia, valyti batus vos tik grįžus namo, neleisti batams išdžiūti. Pirmiausia, nuvalyti visa purvą šlapiu skudurėliu, tada juos nusausinti sus ausu skudurėliu. Jei batai yra zomšiniai, gudrus triukas yra juos tiesiog palaikyti virš garuojančio puodo ir patrinti sausu šepetėliu. Visgi su zomšiniais batais per stiprų lietų ar atodrėkį vaikščioti nerekomenduojama.

Ką daryti kai batai peršlampa

Jie patekai į lietų ar gerai „išsimaudei“ sniege ir batai šlapi iki pirštų galiukų, juos reikia džiovinti. Tik jokiais būdais ne ant radiotoriaus! Karštis kenkia batų odai, ji perdžiūna ir tampa susiraukšlėjusi. Geriau prikišk suglamžytų laikraščių ar popierinio rankšluosčio lapų į bato vidų ir palik džiūti per naktį. Ryte nepamiršk gerai nublizginti batus tepalu.

Ką daryti kai batai slysta

Kuomet batai slysta ant ledo ar ant paprasčiausio sniego, tai žiema gali baigtis sugipsuota koja ar ranka. O be to, slystant, krentant gali suplyšti, persikreipti ir patys batai. Tad geriausia pasirūpinti, jog padas nebūtų slidus. Nuvalyk padą ir patepk plonu stiprių klijų sluoksniu , iškart, kol nenudžiuvo pabarstyk padus smulkiu smėliu ir palik išdžiūti. Taip paruošti padai neslys apie keturias savaites. Jei neturi smėlio, gali prilipinti stambaus švitrinio popieriaus gabaliukus (laikys apie dvi savaites).

Žiema ir lakuotos odos batai

Lakuoti batai išties madingi ir gražiai atrodo, deja, jie nesutverti minusinei temperatūrai. Tad gali drąsiai dėvėti tik tol kol prasideda šaltukas, nes nuo šalčio lakas sutrūkinėja ir batai praranda savo natūralų grožį. Jau rudens metu, pasirūpinkite specialiomis priemonėmis apsaugoti lakuotą odą, nuo įbrėžimų ir įtrūkimų.

Nesvarbu koks bebūtų oras, tačiau batai mėgsta švarą. Rask laiko juos nuvalyti, patepti batų tepalu, karts nuo karto palepinti impregnatoriumi, tuomet jie tarnaus daug ilgiau. Nesvarbu kokius moteriškus batus nusipirksite, kiek jie kainuos, jei juos prižiūrėsite tinkamai, batais džiaugsities ilgą laiką.