Kaip valdyti verslo skolas

Jei esate verslininkas, tikėtina, kad esate susipažinęs su skolomis. Nesvarbu, ar tai būtų banko, investuotojo ar net draugų ir šeimos paskola, skola gali padėti suteikti jūsų verslui kapitalo, kurio reikia, kad jis pradėtų veikti. Tačiau valdyti skolą ne visada lengva. Tam reikia kruopštaus planavimo ir strategijos, kad išvengtumėte nemokumo ir išlaikytumėte pagreitį. Apžvelkime keletą patarimų, kaip valdyti skolą savo versle.

Sukurkite biudžetą

Biudžeto sudarymas yra vienas svarbiausių skolų valdymo žingsnių. Jūsų biudžete turėtų būti nurodytos visos jūsų pajamos ir išlaidos, taip pat visos esamos skolos, kurias reikia grąžinti. Sukūrus biudžetą bus lengviau stebėti, kiek pinigų kiekvieną mėnesį gaunate ir kiek išleidžiate, ir įsitikinti, kad neatsiliekate nuo mokėjimų.

Sumažinkite išlaidas

Jei jūsų biudžetas rodo, kad išlaidų turite daugiau nei pajamų, metas imtis veiksmų. Pabandykite sumažinti nebūtinąsias išlaidas, pavyzdžiui, prenumeratą ar prabangos prekes, kad daugiau pinigų galėtumėte skirti esamoms skoloms grąžinti arba naujoms išvengti. Jei turite kelias paskolas ar kredito korteles su didelėmis palūkanomis, apsvarstykite galimybę jas konsoliduoti į vieną paskolą su mažesnėmis palūkanomis, kad daugiau pinigų galėtumėte skirti pagrindinei sumai grąžinti, o ne palūkanoms mokėti.

Laiku atlikite mokėjimus

Tai gali atrodyti akivaizdus patarimas, bet jį reikia pakartoti – įsitikinkite, kad kiekvieną mėnesį mokėjimus atliekate laiku. Vėluojantys mokėjimai bus apmokestinti delspinigiais, kurie laikui bėgant didės ir apsunkins jūsų galimybes sumokėti pagrindinę paskolos ar kredito kortelės sumą. Be to, praleisti mokėjimai turės įtakos jūsų kredito balui, todėl ateityje gali būti sunku gauti naujų paskolų ar kredito linijų patvirtinimą.

Kokios dažniausiai daromos klaidos?

  • Viena dažniausių skolų valdymo klaidų – prisiimti per daug skolų. Prieš imdami paskolą, įsitikinkite, kad galėsite ją grąžinti per protingą laiką – priešingu atveju gali susidaryti kalnas skolų, kurias bus sunku valdyti ir grąžinti.
  • Dar viena dažna klaida yra ta, kad nesirenkate geriausių palūkanų normų – prieš pasirašydami bet kokią paskolą būtinai atlikite tyrimą ir palyginkite skirtingus skolintojus.
  • Galiausiai nepamirškite nuolat domėtis finansų ir rinkos naujienomis, kad galėtumėte numatyti galimus palūkanų normų ar skolinimosi išlaidų pokyčius.

Laikydamiesi šių patarimų galite užtikrinti, kad skolų administravimas vykdomas tinkamai ir atsakingai.