Keisti padangas pačiam ar darbus palikti meistrui?

Padangų keitimas iš pažiūros gali pasirodyti nesudėtingas darbas. Todėl turbūt bent dalis vairuotojų mano, kad padangas gali pakeisti patys. Tiesa, mano iki to momento, kai pradeda keisti. Nepaisant to, jog internete galima rasti daug mokomosios medžiagos, kaip pakeisti padangas, tenka pripažinti, jog ne kiekvienas žino, kaip atlikti šį darbą. Deja, bet didžioji dalis ne tik nežino, kaip pakeisti padangas, bet net nenusimano apie automobilius. Ar tokiais atvejais saugu patiems keisti padangas? Žinoma, kad ne. Tačiau tam tikrais atvejais galima pastebėti, jog net ir pažįstantiems automobilius bei žinantiems, kaip keisti padangas neapsimoka to daryti patiems. Kodėl? Nes darbų patikėjimas meistrui turi kur kas daugiau privalumų.

Savarankiško keitimo privalumai:

Vienintelis savarankiško montavimo privalumas – nereikės mokėti. Tačiau tai nėra didelis privalumas atsižvelgiant į tai, kad meistro darbas nėra brangiai apmokamas, kai keičiamos padangos.

Trūkumai:

Savarankiškai montuojant padangas ne tik rizikuojama jas sugadinti, bet ir gali būti, kad šis darbas bus atliktas ne taip, kaip reikia. Jeigu padangos bus sumontuotos neteisingai, ne tik greičiau dėvėsis, bet ir kelionės bus kur kas nesaugesnės.

Meistro privalumai:

Pagrindinis meistro privalumas yra tas, jog jis žino, kaip keisti padangas, todėl galėsite nesijaudinti dėl darbų kokybės. Be to, meistras, pakeitęs padangas, galės ne tik rekomenduoti, kaip jas prižiūrėti, bet ir patarti, kaip laikyti numontuotas padangas. Jeigu norite, kad padangų keitimas būtų atliktas profesionaliai ir saugiai, tuomet jums net neturėtų kilti klausimas, ar patikėti darbus meistrui.

Trūkumai:

Vienintelis trūkumas – eilės. Deja, bet prieš pat naują sezoną dažnai meistrai gauna daug užsakymų, todėl tenka kiek palaukti, kol meistras galės jus priimti. Na, bet būna išimčių. Pavyzdžiui, jeigu užsiregistruosite iš anksto, tuomet laukti nereikės. Kiti teigia, kad kitas trūkumas yra suma, kurią reikia mokėti. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog padangų keitimas nėra brangus, tai neturėtų būti priežastis, kodėl turėtumėte montuoti padangas savarankiškai.