Kiek gali kainuoti padangos remontas?

Dauguma vairuotojų vulkanizaciją pirmiausia sieja su sezoniniu padangų keitimu, tačiau šis procesas apima ir daugiau su kelių eismo sauga susijusių aspektų. Vulkanizatoriai taip pat analizuoja padangų būklę ir atlieka eksploatacinių savybių bandymus. Ką verta žinoti apie padangų remontą ir vulkanizaciją?

Kas yra vulkanizacija kodėl ji svarbi vairavimo saugai?

Vulkanizacija – tai gumos kietėjimo ir elastingumo suteikimo procesas. XIX a. Charlesas Goodyearas sukūrė naujovišką gumos apdorojimo metodą. Inžinierius nustatė, kad kaitinant medžiagą sierą gaunamas kietas ir elastingas junginys. Kas šiandien yra vulkanizacija?  Nors padangų gamyboje siera nebenaudojama, metodo esmė nepasikeitė. Padangų gamintojai kuria savo mišinius, naudodami įvairias jų rūšis. Naujausi pasiekimai pasižymi dideliu saugumu, patvarumu ir sukibimu.

Šiandien vulkanizavimas – tai daugiau nei padangų gamyba. Procesas apima padangų remontą, diagnostiką ir aptarnavimą.

Padangų vulkanizavimas – kaip atrodo padangų remontas?

Padangų vulkanizavimas taip pat apima padangų gedimų remontą. Padangos pažeidžiamos tada, kai mažiausiai to tikitės.

Dažniausios padangų pažeidimų priežastys yra šios:

  • padangos pjūvis,
  • šoninės sienelės plyšimas,
  • vidiniai padangos pažeidimai,
  • deformacija ir išsipūtimas,
  • protektoriaus nusidėvėjimas ar deformacija,
  • gumos atsiskyrimas.

Šaltasis vulkanizavimas tinka nedideliems priekinės padangos dalies pažeidimams, atsiradusiems dėl vinių ar akmenų. Specialistas parinks užpildą ir sutvarkys pažeistą padangos dalį. Šis metodas yra greitas ir nebrangus.

Didesnius pažeidimus sutvarkyti galima karšto padangų remonto būdu. Specialistas atkurs sugedusį komponentą. Tam naudojama specialiai paruošto mišinio guma, kurios savybės panašios į dabartinės padangos savybes. Karštas padangų remontas yra sudėtingesnis nei šaltas būdas, tačiau sprendimas yra patvaresnis ir ilgaamžiškesnis. Specialistas atsižvelgia į padangos būklę, pažeidimo vietą ir pirminio mišinio sudėtį.

Padangų protektoriaus atnaujinimas – tai metodas, taikomas nusidėvėjusiam protektoriui atkurti. Tai prailgina padangos tarnavimo laiką ir ilgaamžiškumą. Šio proceso metu padengiamas naujas sluoksnis ir atnaujinamos net labai susidėvėjusios padangos.

Kiek kainuoja padangų remontas?

Kiekviena vulkanizavimo įmonė turi savo paslaugų – padangų keitimo, ratlankių tiesinimo arba padangų diagnostikos – kainoraštį.

Kaina priklauso nuo pažeidimo laipsnio ir padangos tipo. Specialistas išmontuos ratą ir padangą, tada, naudodamas turimas medžiagas, suremontuos, vėl sumontuos ir subalansuos ratus.