Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį?

Pagal Lietuvos statistiką, per 2021 metų 6 pastaruosius mėnesius elektromobilių skaičius keliuose išaugo 26 %. O socialinės apklausos metu paaiškėjo, kad net 34 % apklaustųjų norėtų įsigyti elektra varomą transporto priemonę per artimiausius 5 metus.

Kadangi elektromobiliai kas trečio šalyje esančio žmogaus svajonė, paskaičiuokime, ar jie tikrai tokie taupūs ir kiek kainuoja įkrovimas.

Pigiausiai išlaikomi elektromobiliai, įkraunami namuose

Įkrauti elektra varomą transporto priemonę namuose kainuotų tiek, kiek mokame už elektrą kaip buitiniai vartotojai. Šiuo metu 1 kWh kaina apie 16,00 euro centų. Pavyzdžiui, BMW i4 M50 energijos sąnaudos 100 km 18-22 kWh. Taigi, 100 km įkraudami namų sąlygomis nuvažiuotume už 2,88-3,52 eurus. Palyginimui, jeigu paprastas automobilis 100 km sunaudoja 6 l benzino, o 1 l benzino kaina – 1,45 euro, tai tokiam atstumui įveikti mums reikėtų pakloti 8,7 eurus.

Kuro išlaidų skirtumas tarp elektromobilių ir kitų transporto priemonių pastaruoju metu ženkliai išaugo dėl padidėjusių benzino ir dyzelino kainų.

Elektromobiliai galėtų dar mažiau ploninti piniginę, jeigu namuose būtų naudojama saulės energija. Turint nuosavą saulės elektrinę, mokėti reikia tik už elektros pasaugojimą tinkluose, šis mokestis siekia 0,0545 euro centų. Taigi, 100 kilometrų su elektromobiliu būtų galima nuvažiuoti vos už 1 eurą. Tiesa, pradžioje tektų investuoti į saulės elektrinės įrengimą.

Mokamos viešojo įkrovimo stotelės

Elektromobilių įkrovimas šiose stotelėse šiek tiek brangesnis. Kiekvienas stotelės savininkas kainą nustato individualiai. Pavyzdžiui, „Ignitis“ savo internetiniame puslapyje skelbia tokią kainodarą:

Itin greito įkrovimo jungtyse:

  • 0,44 euro už 1 kWh nuo 8.00 iki 20.00 valandos
  • 0,39 euro už 1kWh nuo 20.00 iki 8.00 valandos

„Ignitis“ viešojo įkrovimo stotelėje tektų sumokėti 7,92 euro už 18 kWh elektros dienos metu.

Taigi, elektromobiliai mažiausiai suplonins piniginę, jeigu namuose bus įrengta pakankamos galios prieiga prie elektros. Taip pat apie tokią transporto priemonę verta pagalvoti įsirengus saulės jėgainę.

Tiems, kam svarbiau turėti šiuolaikišką transporto priemonę nei sutaupyti, BMW elektromobiliai būtų geras sprendimas. Jau dabar galima užsisakyti bandomąjį važiavimą ir įsitikinti BMW elektromobilių privalumais.