Mobilūs kondicionieriai: jų išskirtinumas prieš kitus oro kondicionierius

Norite namuose įsigyti mobilų oro kondicionierių, bet galvojate, kad tai gali būti nereikalinga investicija, nes tokie prietaisai nepajėgs tinkamai atvėsinti kambario ir geriau  bandyti įsigyti įprastą oro kondicionierių. Mobilūs kondicionieriai gali taip pat puikiai tarnauti kaip ir bet kurie kiti prietaisai. Todėl tikrai neverta jų nurašyti ir net nesvarstyti apie jų įsigijimą.

Skirtumai tarp montuojamo ir mobilaus oro kondicionieriaus

Pagrindinis skirtumas, kuris skiria šiuos kondicionierius yra tas, kad montuojamas kondicionierius turi du skirtingus blokus (išorinis ir vidinis) ir vienas blokas yra montuojamas lauke, o mobilusis turi tik vieną, kuris laikomas namuose. Dėl to, montuojamas prietaisas veikia kiek tyliau, nes didžiausią garsą sukelianti dalis yra sumontuota lauke. Bet kita vertus, mobilus kondicionierius yra pigesnis variantas nei pastarasis ir jam nereikia montavimo darbų, kurie taip pat kainuoja nemažai. Be to, montuojami kondicionieriai gali būti įrengti ne visose patalpose, jiems reikalingi papildomi leidimai. O mobilūs kondicionieriai praktiškai gali būti kiekvienuose namuose. Jie yra nesunkiai pajungiami ir tam nereikia kviestis specialisto, ko nepasakysi apie montuojamus kondicionierius, kurių eilinis žmogus susimontuoti negalės ir tam reikės samdyti specialistus.

Kaip veikia mobilūs oro kondicionieriai?

Šio tipo kondicionieriai į save sutraukia šiltą orą, dažniausiai speciali anga yra įmontuota jo nugaroje, todėl labai svarbu palikti pakankamai vietos nuo sienos, kad oras laisvai galėtų įeiti ir prietaisas dirbtų patikimai. Taip pat, kad būtų užtikrintas geriausias efektas, reikia reguliariai keisti jo įtraukimo tinklelį. Tai geriausia daryti bent jau kartą per savaitę. Oro išpūtimas dažniausiai vykta per angas, kurios sumontuotos prietaiso priekyje arba viršuje. Kad būtų užtikrintas tinkamas veikimas, jos turėtų visuomet būti atviros. Šių prietaisų valdymas yra visai nesudėtingas, vos kelių mygtukų paspaudimu galėsite nustatyti norimas funkcijas ar jas koreguoti.

Papildomi rėžimai

Kaip ir kiti oro kondicionieriai, taip ir šie gali turėti papildomus rėžimus. Jie yra:

  1. Šildymo rėžimas. Todėl toks kondicionierius gali būti naudingas ištisus metus, o ne vien tik vasaros sezonu. Toks rėžimas ypač aktualus žmonėms, kurie gyvena daugiabučiuose ir atvėsus orams dar nėra įjungtas šildymas.
  2. Ventiliatoriaus rėžimas. Šio tipo kondicionieriai naudoja oro cirkuliaciją patalpoje.
  3. Drėgmės surinkimo rėžimas. Esant per didelei drėgmei namuose, mobilų kondicionierių galima naudoti kaip drėgmės surinkėją.