Naudinga informacija apie padangas

Vairuotojo gidas: pavojai padangoms vairuojant

Įvairūs padangų pažeidimai yra gana didelė ir dažna vairuotojų problema

Padangos kiekvieną dieną atlaiko visą jūsų transporto priemonės svorį ir yra vieninteliai sąlyčio taškai su keliu. Todėl labai svarbus žingsnis atliekant saugos patikrinimus, kuriuos privalu atlikti ir padangų patikrinimą.

Pasitaikančios padangų problemos

Kartais pasitaiko, jog problemos su padangomis nutinka tada, kai to mažiausiai tikimasi, pavyzdžiui, važiuojate keliu ir staiga tenka susidurti su nuolaužomis, stiklu ir taip tenka patirti nepageidaujamą žalą, kadangi padanga būna pradurta ar įplyšusi. Ne visada smūgio metu žala bus iš karto plika akimi pastebima, tad dar kartą pasikartosime, jog vairuotojai privalo reguliariai tikrinti savo transporto priemonę ir padangas.
Tačiau tai tik viena iš dažniausiai pasitaikančių kliučių kelyje, yra daugelis kitų pavojų jūsų padangoms.

padanga

Pagrindinė padangų problema

Viena iš pagrindinių padangų išsileidimo problemų yra nepakankamai pripučiamos padangos. Netinkamai pripūstos padangos žymiai greičiau dėvisi ir gali perkaisti, tuo pačiu padidindamos degalų sąnaudas. Lygiai tokias pat problemas sukelia per daug pripūsta padanga, kuri padės jūsų padangų protektoriui susidėvėti netolygiai. Tad kiekvieną kartą reikėtų nepamiršti patikrinti gamintojo vadovą ir jo nurodytų gairių, kad būtų padangose palaikomas tinkamas oro slėgis.
Taip pat svarbu pasirūpinti ir atkreipti dėmesį, kad automobilis gali būti pakrautas sunkiau, jog būtų galima tinkamai sureaguliuoti oro slėgį padangose, kuris atitiktų neįprastai didelę apkrovą. Kada tai dažniausiai nutinka vairuojant lengvuosius automobilius, kai į savo automobilio bagažines pakrauname neįprastai didelius svorius.
Dar viena iš problemų yra pati važiuojamoji dalis, kuri gali kelti nemažą pavojų padangoms. Ant kelio numesti varžtai, stiklai ar kitos aštrios šiuklės akimirksniu gali ypač lengvai pradurti padangą. Net važiuojant ir atsitrenkus į kelyje esantį kelkraštį, padangą gali būti pažeisti ir joje atsirasti įtrūkimų ar iškilimų.

padanga

Sugadintos padangos pavojus

Daugelis vairuotojų gali taipogi kelti pavojų, kai jau sugadintas padangas bando taisyti patys, tačiau dažnu atveju neturėdami reikiamos patirties ir gebėjimų, gali padaryti tik daugiau žalos nei naudos. Visada rekomenduojame, jog darbus susijusius su padangomis atliktų tik kvalifikuoti profesionalai, kurie turi sukaupę pakankamai patirties ir turės darbui būtinas priemones.