Nuo ko priklauso energinio naudingumo sertifikato kaina?

Energinio naudingumo sertifikato kaina neretai svyruoja nuo 50 iki 150 eurų ir daugiau. Tai priklauso nuo pastato dydžio, plano, šildymo sistemos, pasirinktų ekspertų ir daugelio kitų kriterijų. Jeigu norite sužinoti tikslią kainą, kokią jums pasiūlys specialistai, galite išsiųsti užklausas, pateikę reikiamus dokumentus, ir sužinoti, kiek jums tai kainuos.

Ar energinio naudingumo sertifikatas gali būti privalomas?

Pastato energinio naudingumo sertifikatas tam tikrais atvejais gali būti privalomas. Pavyzdžiui, užbaigus statyti naują pastatą arba atnaujinus pastatą. Energinio naudingumo sertifikatas privalomas ir tuomet, kai pastatas parduodamas ar išnuomojamas.

Visgi galima pastebėti, jog vis daugiau namo ar pastato savininkų renkasi energinį naudingumo sertifikatą ne vien dėl to, jog jis privalomas, bet ir dėl kitų priežasčių:

  • Energinio naudingumo sertifikatas ne tik gali, bet ir pakelia statinio kainą. Na, bet tai galioja tik tuo atveju, jeigu namo klasė aukšta. Priešingu atveju energinio naudingumo sertifikatas nepadės gauti didesnę sumą už parduodamą ar nuomojamą pastatą.
  • Gaunamas sertifikatas neretai padeda sutaupyti. Sertifikatuose pateikiami patarimai, kurie gali padėti pagerinti energinį naudingumą. Tai reiškia, jog įgyvendinus patarimus, bus galima sutaupyti ateityje. Juk šildymas brangsta, nereikia numoti į naudingas ekspertų rekomendacijas.

Energinis naudingumo sertifikatas tam tikrais atvejais yra privalomas, tačiau naudinga jį turėti ir visiems kitiems Tai gali ne tik padėti išvengti didesnį išlaidų, bet ir suteikti galimybę ateityje nesirūpinti energinio naudingumo sertifikatu. Parduodant būstą neretai patiriama daug streso, būtų naudinga jau iš karto turėti energinio naudingumo sertifikatą. Turint omenyje, jog jis net 10 metų bus galiojantis, jį tikrai verta įsigyti ir nesirūpinti ateityje.

Visgi tam tikrais atvejais energinio naudingumo sertifikatas gali būti nenaudingas, kadangi yra visiškai nereikalingas. Pavyzdžiui, nešildomiems pastatams. Nurodoma, jog jis neprivalomas ir kitais atvejais, kai pastatas yra kultūros paveldo statinys, nereikalingi maldoms namams, laikiniesiems pastatams, taip pat ir pastatams, kurie skirti sandėliavimui, gamybai ar pramonei, sodams ir kt. Na, bet šiais atvejais nebūtinai tai reiškia, jog jis nereikalingas, tiesiog nereikalaujamas. Energinio naudingumo sertifikatas – tai ne tik popierius, tačiau suteikia progą sutaupyti.

Jei reikia specialistų pagalbos – kreipkitės https://naudingumosertifikatas.lt