Oras vanduo šildymas taupus sprendimas namui

Įrenginėjant namą dažnai iškyla klausimas, kokią šildymo sistemą pasirinkti? Ar šildymas elektra nebus labai brangus? Šiuo metu rinkoje vyrauja elektriniai šildymo siurbliai, todėl pabandysime išsiaiškinti, ar jie efektyvūs ir taupūs. Vienas populiariausių sprendimų oras vanduo šildymas. Tai dviejų dalių siurbliai, kurių viena dalis yra pastate, o kita dalis lauke. Ši sistema kartu pašildo ir vandenį, skirtingai nei oras-oras šildymas, todėl ji dažniau pasirenkama. Oras vanduo šildymą paprasta įrengti, tereikia išgręžti skylę sienoje, tuo tarpu žemė-oras šildymo siurbliams įrengti reikia atlikti žemės kasimo darbus. Taigi, nors geoterminis šildymas tarnauja ilgiausi, jis atsieina brangiausiai.

Oras vanduo šildymas labiausiai efektyvus A+ klasės namams

Dėl patogumo ir žemesnės įrenginių kainos, žmonės dažnai renkasi oras-vanduo šildymą. Toks pasirinkimas labiausiai pasiteisina kai namas yra labai sandarus ir atitinka A+ ar A++ energinio naudingumo klasę. Jam apšildyti nereikia daug elektros energijos, todėl net jei ši ir brangsta, oras vanduo šildymas naudoja mažai energijos, todėl nebūna brangus.

Specialistai skaičiuoja, kad A+ klasės namui, kurio plotas 100 kv. m. reikalingas 4 kW šilumos siurblys oras-vanduo, o preliminarios vieno žiemos mėnesio išlaidos šildymui 20-100 eurų, priklausomai nuo šalčio lauke, namo durų, langų sandarumo bei geografinės padėties.

Galimos dar mažesnės kainos už šildymą

Dar labiau sumažinti kainas už elektrą, tuo pačiu ir šildymą, galima įsirengus saulės elektrinę. Dalį elektrinės išlaidų kompensuoja valstybė, todėl jos atsiperka per 4-7 metus. Saulės elektrinės gamina apie 3 kartus pigesnę elektrą. Kai oras-vanduo šildymas pajungtas prie saulės jėgainės, namo išlaikymo kaštai sumažėja 3 kartus. Be to, jėgainė aprūpina elektra buitinius prietaisus, ji gali tiekti energiją elektromobilio įkrovimo stotelei. Todėl namo ir elektromobilio išlaikymas ženkliai atpinga.

Jeigu jūs planuojate gyvenamame name įsirengti saulės elektrinę, tai oras-vanduo šildymas taip pat bus geras sprendimas. Jo įrengimas nėra sudėtingas, namas apšildomas grindimis arba radiatoriais. Modernūs oras-vanduo siurbliai puikiai tinka lietuviškam klimatui.

Sužinokite daugiau apie saulės elektrinių ir šilumos siurblių įrengimą iš ilgametę patirtį turinčios UAB „Saulės grąža“ įmonės specialistų.