Pagrindiniai įrankiai, kurių prireiks išmatuoti tinklapio lankomumą

Interneto rinkodaros svarba šiuo metu

Jei turite internetinį savo įmonės tinklapį, žinote kas yra seo paslaugos, spėjote net atsirinkti reklamos partnerius ir džiaugiatės rezultatais? Šios dienos publikacijoje, norime pasidalinti patirtimi ir patarimais, kaip reiktų matuoti SEO srautą Jūsų tinklapyje, jog žinotumėte į ką investavote savo pinigus. Pasistengsime trumpai, tačiau aiškiai aprašyti kiekvieną įrankį.

Pagrindiniai nemokami įrankiai

  • Google search console. Tai įrankis, skirtas matuoti srautą imtinai iš organinės paieškos, pagal Jūsų numatytus raktažodžius, ties kuriais dirbate. Didelis šios programos privalumas tai, jog yra nemokamas ir galite pamatyti impressions ( parodymai) kiek Jūsų tinklapis buvo parodytas paieškoje, kurie raktiniai žodžiai iškilo. Galite atlikti detalius duomenų pjūvius. Taip pat konsolė fiksuoja tinklapio vidinius kodo neatitikimus ( žinoma Jeigu tokie netyčia pasitaikytų) ir net siūlo kaip juos geriau pataisyti. Kita svarbi funkcija – tai url ( nuorodos) tikrinimas ar ji yra tinkama paieškai. Jeigu tinkama, galima spausti mygtuką request indexing ir taip Jūsų puslapis bus pirmas eilėje būti indeksuotas Google paieškos robotų.
  • Google Analytics. Tai pats pagrindinis įrankis, kurį privalote įvairiapusiškai išmanyti. Jis parodo bendrą svetainės srautą, iš kur jis ateina. Fiksuojami tiek tiesioginiai puslapio surinkimai į naršyklę, tiek organinis srautas ( rodomi tik paspaudimai, o detalesnės analizės search console’je). Galite palyginti skirtingus periodus, kaip praeitus metus ar savaites, matyti detalius srauto pokyčius programoje.  Jei Jūsų verslas yra sezoninis, tuomet galima matyti kada buvo bumas. Tai padeda įmonėms prognozuoti tam tikrus pirkimus, bei pardavimus.

Mokami įrankiai, kurie gali padėti išmatuoti srautą

Dažniausiai naudojami įrankiai: Sem Rush, Alexa, Ahrefs, Neil Patel. Ši programa gali detaliai sekti pokyčius Jūsų svetainėje, tiek raktažodžius, tiek bendras pozicijas ir netgi matyti nuorodas, kurias pavyko surinkti. Privalumas yra tai, jog mokamoje versijoje, Jūs galite matyti tiek savo, tiek konkurentų turimus SEO straipsnius ar gautas nuorodas iš tam tikrų portalų.

Tik vertėtų žinoti, jog kai kurias Lietuviškas svetaines šie įrankiai gali netiksliai analizuoti, kadangi ne jie yra mažesni. Nepamirškime, jog tai yra tik orientaciniai įrankiai, kurie spėlioja kas labiau patinka paieškos algoritmams. Svarbiausia ir toliau išliks gera turinio rinkodara, gerai veikiantis ir patogus valdyti puslapis ir aišku atgalinės nuorodos iš autoritetingų svetainių.