Pliusai ir minusai turint šiltnamio laistymo sistemą

Artėjant šiltajam metų laikui, daugelis jau pradeda galvoti apie daržo darbus, nes kiekvieną vasarą jų būna labai daug. Tikriausiai daugelis daržuose turi bent jau nedidelius šiltnamius, kuriuose gali užsiauginti įvairias daržoves. Tačiau, kad derlius būtų pakankamai geras reikia skirti nemažai dėmesio, kad būtų galima kiekvieną dieną skinti savas, užaugintas daržoves. Kadangi šiltnamiuose yra pakankamai aukšta temperatūra, tai natūralu, kad jį reikia dažnai laistyti. Tačiau šiuo klausimu yra ne vienas sprendimas, kaip tai padaryti. Todėl šiame straipsnyje ir norime kiek daugiau papasakoti apie šiltnamio laistymo sistemą, kokius ji turi pliusus ir minusus.

Pliusai turint šiltnamio laistymo sistemą

Jeigu savo šiltnamyje sugalvosite įsirengti šiltnamio laistymo sistemą, tai turėsite labai daug privalumų:

  • Galėsite pamiršti apie kasdienį laistymą. O kartais, kai dienos būna labai šiltos ir saulėtos, tai šiltnamio laistymas gali būti net kelis kartus per dieną, nes ten temperatūra yra kur kas didesnė, todėl atitinkamai viskas kur kas greičiau išdžiūva.
  • Kai namuose turi šiltnamį, tai retai kur nors gali išvykti ilgam laikui, nes jį reikia prižiūrėti. Todėl kai šiltnamio laistymo sistema bus įrengta, galėsite nevaržydami keliauti ilgesnį laiką.
  • Atsitinka ir tokių atvejų, kai šiltnamiuose būna per daug vandens, o tai gali pakenkti augalams ir atitinkamai derliui. O laistymo sistema būtent ir gali sureguliuoti viską atitinkamai, kad laistomas vandens kiekis nebūtų nei per mažas, nei per didelis.

Minusai turint šiltnamio laistymo sistemą

Nors ir šiltnamio laistymo sistema turi labai daug privalumų, tačiau tikrai atsirastų žmonių, kurie šią sistemą gali sukritikuoti ir pateikti atitinkamus minusus. Tačiau jeigu juos logiškai įvertinsime, tai jie tikrai nėra tokie dideli kaip gali atrodyti iš pirmo karto. Tad pirmasis minusas, kurį gali įvardinti yra tai, kad tokia sistema kainuoja pakankamai daug. Bet žiūrint iš kitos pusės, įsirengus tokią sistemą, ji tarnaus labai ilgą laiką, todėl per ilgą laiką atsipirks, o jums į pačią šiltnamio priežiūrą reikės investuoti kur kas mažiau laiko, kurį galėsite praleisti savo malonumui. Dar vienas minusas gali būti tas, kad laistymo sistemą reikia įrenginėti ir atlikti tam tikrus darbus. Tačiau šiais laikais yra sukurtos tokios sistemos, kurioms reikia minimaliai darbo ir viską pabaigus jų matyti beveik nereikės.

Ar verta turėti tokią sistemą?

Šiltnamiai yra labai paklausi prekė vasaros laikotarpiu, todėl norint turėti jį ir daug laisvo laiko, šiltnamio laistymo sistema yra būtina, todėl į ją investuoti tikrai verta. O kaip matome ir minusai nėra tokie dideli, kad galėtų nusverti visus turimus pliusus.