Saulės elektrinės – ekologiškas ir ekonomiškas pasirinkimas

Saulės elektrinės Lietuvoje išvystame vis dažniau, tačiau kol kas ne visi dar suvokia, kodėl verta jas pasirinkti. Nors kalbant apie saulės elektrines, dažnai akcentuojama tai, jog jos ekologiškos, nekenkiančios aplinkai, todėl verta jas pasirinkti, kartais nutylima apie pagrindinį dalyką, dėl kurio žmonės renkasi saulės elektrines. Taip, saulės elektrinės naudingos dėl to, jog yra ekologiškos. Tačiau ne visi jas renkasi dėl šios priežasties. Kai kurie saulės elektrines renkasi dėl visai kitos priežasties – ekonomiškumo. Reikia pripažinti, kad žmonėms dažniausiai aktualu tai, kad patys galėtų sutaupyti. Tad daugelį suvilioja tai, kad įsigijus saulės elektrinę galima naudotis praktiškai nemokama elektros energija.

Ar saulės elektrinė atsipirks?

Saulės elektrinės dažniausiai atsiperka greitai, tačiau tai priklauso nuo situacijos. Kai kuriais atvejais reikia šiek tiek palaukti, kadangi žmonės perka ne tai, ko reikia, o prisiklausę nenaudingų patarimų pasirenka netinkančias prekes. Tuomet saulės elektrinė atsiperka po gerokai ilgesnio laiko. Įprastai saulės elektrinės atsipirkimo laikas trunka iki 10 metų. Tuo tarpu naudoti ją galima bent kelis dešimtmečius. Akivaizdu, jog saulės elektrinė yra puiki investicija, kuri atsiperka greitai ir padeda gyventi ekonomiškiau. Saulės elektrinė ne tik greitai atsipirks, bet ir padės brangiau parduoti namą ateityje.

APVA parama

Tai, jog mes turime gyventi ekologiškiau supranta ir valstybė, todėl remia tuos, kurie renkasi saulės elektrines. Saulės elektrinė suteikia galimybę gyventi ekologiškiau ir išsaugoti aplinką, todėl nenuostabu, kad vis daugiau žmonių investuoja į saulės elektrines. APVA parama skiriama visiems, kurie atitinka reikalavimus. Jiems ne tik suteikiama galimybė susigrąžinti dalį sumos, bet ir tokiu būdu saulės elektrinė atsiperka kur kas greičiau. Visgi atkreipkite dėmesį į tai, kad APVA parama skiriama ne visiems. Kai kurie negauna APVA paramos, nes nesikreipia laiku, neišsaugo įrodymų, kad buvo įsigyta saulės elektrinė ar pirko naudotą saulės elektrinę, tokiu atveju taip pat dažnai negrąžinama suma. Tad pasidomėkite sąlygomis ir įsitikinkite, kad pirkdami saulės elektrinę susigrąžinsite dalį sumos.