Šilumos siurbliai oras vanduo: pasiruošimas iš anksto

Dažniausiai vasaros sezonu visada galvojame tik apie tokius prietaisus, kurie reikalingi būtent šiam sezonui, tačiau jau net ir šiuo sezonu reikia pradėti galvoti apie šaltąjį sezoną, bei pasirūpinti tinkama įranga, kad šalčiai nebūtų baisūs. Tad tokie įrenginiai galėtų būti šilumos siurbliai oras vanduo, kurie neleis ilgais žiemos vakarais sušalti. Jais reikėtų rūpintis iš anksto, kad pasiruošimas būtų sklandus ir nekeltų streso.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį norint jį įsigyti?

Pirmiausia norime pabrėžti tai, kad šis prietaisas vertas gan nemažų investicijų, nes laikui bėgant tikrai atsiperka. Kuo aukštesnė bus šilumos siurblio kaina, tuo jis bus kokybiškesnis, tarnaus žymiai ilgesnį laiko tarpą, ir efektyvumas bus kur kas geresnis. Tad pirmiausia reikėtų dėmesį kreipti į jo naudingumo koeficientą, kuo jis aukštesnis, tuo geriau. Kadangi jis turi dvi dalis išorinę ir vidinę, išorinė dalis pasisavina visą energiją iš vandens ir oro ir ją panaudoja šildymui, tad kuo didesnis minėtas koeficientas, tuo daugiau energijos jis pasisavina iš aplinkos.

Ar labai svarbus šio įrenginio galingumas?

Renkantis šilumos siurblius oras vanduo, visada atkreipkite dėmesį į jo galingumą. Nes nuo šio parametro priklausys, kokį namo kiekį jis galės aprūpinti šiluma. Kad galėtumėte nustatyti reikiamą galingumą, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie parinks patį geriausią variantą. Jeigu bus pasirinktas per silpnas siurblys galite susidurti su šiomis bėdomis:

  1. Visas namo plotas gali būti apšiltintas nevisokeriopai. Labai svarbu žinoti, kad lauke esant minusinei temperatūrai šis įrenginys yra linkęs prarasti galingumą. Todėl labai svarbu apsiskaičiuoti, kad net ir pačiu šalčiausiu laikotarpiu šiluma bus tiekiama į jūsų namus.
  2. Nusidėvėjimas anksčiau laiko. Jeigu jis bus per silpnas teikti šilumą visai erdvei, tai automatiškai jūs jį laikysite įjungus nuolatos, kas skatins greitesnį nusidėvėjimą arba greičiau prireiks jį remontuoti.
  3. Didelis suvartojamos energijos kiekis. Kadangi per silpną šilumos siurblį oras vanduo laikysite įjungtą nuolatos, jis suvartos didelį kiekį energijos, už kurią turėsite susimokėti.

Kada verta juo pasirūpinti?

Geriausias laikas, kada pravartu įsigyti ir montuoti šį įrenginį būtų vėlyvesnis pavasaris arba vasara, kuomet nėra šildymo sezonas. Šiuo laikotarpiu, tikėtina, kad kainos nebus sukeltos, lyginant su šaltuoju metų laiku, kai visi suvokia, kad laikas įsigyti šį prietaisą. Taip pat tikėtina, kad šiuo laikotarpiu nebus didelio užsakymo skaičiaus, todėl atgabenimas iki jūsų namų ir sumontavimas neužtruks ilgą laiką, nes nesusidarys ilgos eilės. Tad patarimas toks, kad ruoštis žiemos sezonui verta pradėti jau vasarą, taip ne tik turėsite progos sutaupyti, bet ir kiti darbai eisis žymiai greičiau.