Klientų pritraukimas reikalingas norint išvengti verslo stagnacijos ir regreso. Visoms įmonėms būdingi natūralūs klientų atsipirkimo rodikliai, net jei jūsų produktas yra puikus ir klientai patenkinti. Jei nepritrauksite naujų klientų, jūsų verslui paprasčiausiai bus sunku tobulėti ir plėstis. Čia atsiranda aktyvus klientų pritraukimas – tai gali lemti reikšmingą jūsų verslo augimą ir leisti efektyviau plėsti mastelį.
Klientų pritraukimas gali užtrukti labai daug laiko, tačiau laikantis tinkamos strategijos, analizės ir optimizavimo taktikos naujų vartotojų pritraukti gali būti daug lengviau. Pirmasis jūsų žingsnis yra išmokti pritraukti daugiau klientų, kad jie galėtų plėsti jūsų verslą – tokia kaina, kurią galite sau leisti.
Kai kurie stipriausi rinkodaros protai pateikė jums patarimų, bet pirmiausia šiame kontekste apibrėžkime klientų pritraukimą. Kas yra klientų pritraukimas? Klientų įgijimas yra procesas, kurį įmonės naudoja siekdamos pritraukti naujų klientų, naudodamos įvairias taktikas. Tai dažnai apima įeinančią ir išvykstančią rinkodarą, siekiant pasiekti naujas auditorijas ir puoselėti jas per klientų pritraukimo kanalą, kol bus pasiekti galutiniai tikslai.
Kodėl klientų pritraukimui reikalingas „procesas reikalaujantis tam tikrų sprendimų“?
Norint pasiekti vieną klientą ir vėliau su juo susisiekti, reikia atlikti kelis etapus. Tai ne vienas žingsnis. Kai pirmą kartą pamatysite skelbimą „Facebook“, galite nenorėti konvertuoti, net jei produktas ir kaina yra tinkami. Pasitikėjimo prekės ženklu nėra. Jis turi būti pastatytas laikui bėgant. Štai kodėl klientų pritraukimo sprendimai gali būti labai naudingas. Jame išskaidomi etapai, kuriuos žmonės praeina prieš pasiruošdami tapti klientais, nes lengviau priima sprendimus. Yra kelios klientų pritraukimo sprendimų versijos, tačiau pagrindiniai etapai paprastai yra: Suvokimas: kai klientas atranda jus ir susidomi jumis. Svarstymas: kai klientas pradeda tyrimą ketindamas pirkti. Konversija: kai klientas perka. Išlaikymas: kai klientas vėl perka ir užsimezga lojalūs santykiai.