Sutelktinis finansavimas – ką turime žinoti apie šį investavimo įrankį?

Pastaraisiais metais sutelktinis finansavimas tapo populiaria investavimo priemone. Tačiau ką turime žinoti apie šį palyginti naują kapitalo pritraukimo būdą?

Must-know informacija

Pirmiausia, sutelktinis finansavimas – tai finansavimo rūšis, leidžianti verslininkams pritraukti pinigų iš didelio skaičiaus žmonių, paprastai per interneto platformą. Tai gali būti daroma naudojant aukomis grindžiamą sutelktinį finansavimą, kai žmonės aukoja pinigus tikslui ar projektui, arba akcijomis grindžiamą sutelktinį finansavimą, kai investuotojai mainais už savo investicijas gauna įmonės akcijų.

Jei ketinate pasinaudoti sutelktiniu finansavimu savo verslui finansuoti, reikia nepamiršti kelių dalykų. Visų pirma, turite turėti tvirtą verslo planą ir pristatymą, kurį galėtumėte pateikti potencialiems investuotojams. Taip pat turite būti pasirengę atsakyti į klausimus apie savo verslą ir ateities planus.

Be to, svarbu nepamiršti, kad sutelktinis finansavimas yra palyginti nauja sąvoka, todėl vis dar yra tam tikrų reguliavimo kliūčių, kurias reikia įveikti. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose Vertybinių popierių ir biržos komisija tik neseniai pradėjo leisti vykdyti akcijomis grindžiamą sutelktinį finansavimą. Taigi prieš pradėdami sutelktinio finansavimo kampaniją, būtinai pasidomėkite vietos įstatymais ir taisyklėmis.

Nepaisant šių galimų sunkumų, sutelktinis finansavimas gali būti puikus būdas pritraukti kapitalo savo verslui. Jei turite gerai apgalvotą planą ir esate pasirengę atsakyti į sudėtingus potencialių investuotojų klausimus, gali paaiškėti, kad sutelktinis finansavimas yra jums tinkama investavimo priemonė.

Geriausios investavimo platformos veikiančios Lietuvoje:

  • „Profitus““ – tai internetinė investavimo platforma, siūlanti platų investicinių produktų asortimentą tiek profesionaliems, tiek privatiems investuotojams.
  • „Nordstreet“ yra sutelktinio finansavimo platforma, leidžianti privatiems asmenims investuoti į nekilnojamojo turto projektus.
  • „Estateguru“ yra visoje Europoje veikianti nekilnojamojo turto sutelktinio finansavimo platforma, siūlanti paskolas komercinės ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto plėtrai ir atnaujinimui
  • „Crowdestate“ yra įsikūrusi nekilnojamojo turto sutelktinio finansavimo platforma, siūlanti paskolas nekilnojamojo turto vystymui ir atnaujinimui

Svarbiausia įsitikinti kokios yra Jūsų galimybės, tikslai, taip pat kokia yra rizika, prieš nuspręsdami investuoti ar skolintis. Šiuos sprendimus turite priimti atsakingai. Jei reikia pagalbos – geriausia jos kreiptis pas profesionalus. Nors konsultacijos iš ties yra brangios, tačiau jos gali sutaupyti daug laiko ir pinigų.