Vestuvių fotografo svarba šventėje

Įsimintini švenčių momentai visam laikui

Vestuvės yra meilės šventė, kuomet du žmonės nusprendžia kartu sukurti šeimą ir planuoti ateitį kartu. Tai yra be galo jausmingas pokylis, į kurį kviečiami artimiausi giminės, geriausi draugai ir bičiuliai. Planuojant vestuves atidžiai yra sudaroma vakaro programa, atrenkamas tam tikras vedėjas, DJ ir muzikos stilius. Įvairūs žaidimai vakaro metu, ir dar daug visko, ši diena yra kupina gerų emocijų! O jei norint, jog šios emocijos jus lydėtų dar ilgą laiką, jums reikės profesionalaus vestuvių fotografo – specialisto, kuris padės viską įamžinti.

Ką reikia žinoti apie fotografus?

  1. Vestuvių fotografai yra vieni iš dažniausiai samdomų specialistų. Tad juos patariama pasirinkti ir rezervacijas atlikti kaip įmanoma anksčiau, kadangi gali nebelikti vietos. Būtina žinoti kiek valandų reikalingos paslaugos ir kur, bei kada vyks Jūsų vestuvių šventė. Žinodami šią informaciją galite atlikti rezervacija, sumokėti rezervacijos mokestį, kuris po paslaugos suteikimo yra išskaičiuojamas iš paslaugos sąmatos.
  2. Kaip ir minėjome anksčiau vestuvių fotografai yra labai užimti specialistai. O vestuvių sezono įkarštis yra vasara, viso labo 3 mėnesiai. Iš jų turime apie dvyliką savaitgalių arba apytiksliai šimtas vasaros dienų. Atkreipkite dėmesį, jeigu Jūsų pasirinkta data yra savaitgalis, fotografo paieškos truputį apsunkės, nebent jas užsakytumėte 1-1,5 metų prieš šventę. Kitu atveju gali tekti rinktis daryti vestuves darbo dieną. Be to, ši taisyklė praktiškai visoms vestuvių paslaugoms: šventės vietos nuoma, vedėjai, šampano staliukai ir kita.
  3. Gali smarkiai skirtis vestuvių fotografų kainos. Jeigu lyginame valandinius įkainius, tuomet naujokai gali dirbti už 20 eurų į valandą, tuo tarpu savo srities specialistai gali paprašyti ir 200-500 eur į valandą. Savaime suprantama, jog ko gero smarkiai skirsis nuotraukų kokybė, foto įranga, skirtinga fotografų patirtis ir tikslai. Profesionalui tai yra kasdieninis darbas, o naujokui nuotraukų portfolio rinkimas ir praktika. Aišku, geriausia yra rinktis kuomet yra kainos ir kokybės santykis. Kuomet turima nemaža patirtis, tačiau jie gali būti ne ką prastesni už tuos, kurie fotografuoja TV ir socialinių tinklų žvaigždes. Tokie fotografai gali kainuoti 100-200 eur valanda. Kaina yra orientacinė, kadangi viskas priklauso nuo pasirinktos dienos ir valandų skaičiaus.

Patarimai Jauniesiems

Prieš užsakant foto paslaugas susitikite su fotografu puodeliui kavos ir aptarkite savo planus. Taip pat rekomenduojama užsisakyti bandominę fotosesiją, kadangi patirtis rodo, jog žmonės būna nepratę prie kamerų ir tiek daug dėmesio.