Kaip atsirado vibratorius?

Sekso žaislui vibratoriaus šaknys atrodo nuostabiai antiseptinės ir klinikinės. Prietaisas, kuris buvo paskirtas kaip vaistas nuo keistos ligos isterijos, dešimtmečius buvo kliniškai pritaikytas kaip tariamas medicininis gydymas.

Ar vibratoriai kilo iš Graikų?

Kilęs iš graikiško žodžio, reiškiančio „gimda“, isterija pasireiškė moterims, kurių seksualinė energija buvo užgniaužta – arba taip tikėjo gydytojai ir pirmieji gydytojai. Vienuolės, našlės ir giminės buvo ypač jautrios, tačiau iki Viktorijos laikų daugelis ištekėjusių moterų taip pat tapo aukomis. 19 amžiaus pabaigoje pora žinomų gydytojų apskaičiavo, kad trys ketvirtadaliai Amerikos moterų buvo rizikingi.

Klitorinio orgazmo, kaip isterijos gydymo, receptas datuojamas pirmojo mūsų eros amžiaus medicininiuose tekstuose. Isteriškos moterys paprastai kreipdavosi į gydytojus, kurie jas išgydydavo rankomis, sukeldami „paroksizmą“ – terminą, slepiantį tai, ką dabar žinome kaip seksualinį pobūdį. kulminacija. Tačiau rankinis stimuliavimas užtruko daug laiko ir (bent jau gydytojams) varginantis. Mokslo istorikė Rachel P. Maines knygoje The Technology of Orgasm: „Hysteria“, vibratorius ir moterų seksualinis pasitenkinimas praneša, kad gydytojai dažnai perleisdavo darbą akušerėms.

Elektros išradimas palengvino užduotį. Josephas Mortimeris Granville’is 1880-ųjų pradžioje užpatentavo elektromechaninį vibratorių, skirtą raumenų skausmams malšinti, ir gydytojai netrukus suprato, kad jį galima naudoti ir kitose kūno vietose. Ta naujovė sutrumpino isterijos gydymo laiką, penėjo gydytojų pinigines. Vibratoriai taip pat pradėjo populiarėti.

Vibracijos teraprija ligos metu

Pacientai taip pat buvo laimingi. Vibracijos terapiją siūlančių gydyklų padaugėjo, o paslauga buvo tokia populiari, vibratorių gamintojai perspėjo gydytojus nepersistengti su šiuolaikišku prietaisu: jei patenkins nenumaldomą pacientų poreikį, net mechaninė vibracija gali varginti. Amžiaus sandūroje rankdarbių kataloguose buvo skelbiami modeliai moterims, norinčioms išbandyti gydymą namuose, todėl vibratorius tapo penktu į namus patekusiu elektriniu prietaisu – po siuvimo mašinos, ventiliatoriaus, arbatinuko ir skrudintuvo.

Vibratoriaus, kaip medicinos prietaiso, teisėtumas sumažėjo po 1920-ųjų, kai Sigmundas Freudas teisingai nustatė, kad paroksizmas yra seksualinis. 1952 m. Amerikos psichiatrų asociacija išbraukė isteriją iš pripažintų būklių sąrašo. Kai po daugelio metų vibratorius vėl buvo išpopuliarintas, moterims nebereikėjo apsimetinėjimo liga, kad pateisintų pirkinį.