Šampūnai šunims: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Šunų kailio būklė priklauso ne tik nuo genetikos, bet ir priežiūros. Tad jei pastebėjote, kad augintinio kailis neblizga, didelė tikimybė, jog jį prižiūrite netinkamai. Na, o kokie yra kriterijai, pagal kuriuos reikia išrinkti šampūną šunims?

  • Šuns amžius. Nustebsite, tačiau nuo šuns amžiaus labai priklauso, kokį šampūną išrinkti. Jei šuo yra dar mažas, jo oda labai jautri, todėl tinka tik šampūnas, skirtas jauniems šuniukams. Tad būtent tokį ir turėtumėte pasirinkti.
  • Plauko struktūra, ilgis. Kuo ilgesnis šuns kailis, tuo sudėtingesnė jo priežiūra, todėl šuniuką prausti reikia šiek tiek dažniau. Ilgas kailis veliasi, taip pat sudėtinga išlaikyti jo žvilgesį. Tad jei norite, kad šuns kailis būtų gražus, labai svarbu būti atidiems ir parinkti tinkamą šampūną.
  • Kokia šuns plauko spalva? Auginate baltą šuniuką? Tuomet atkreipkite dėmesį į tai, jog jam reikalingas šampūnas, kuris pavers jo kailiuką dar baltesniu.
  • Su kokiomis odos problemomis susiduria augintinis? Renkant šampūną labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į kailio, bet ir odos problemas. Kai kurių šuniukų oda būna pažeista alergijos, kitų – parazitų. Svarbu reguliariai tikrinti šuns odą, jog vėliau nereikėtų susidurti su dar didesnėmis problemomis.
  • Kaina. Šampūnai šunims kainuoja labai įvairiai, todėl renkant reikia būti atidiems ir pagalvoti, kiek iš tikrųjų galite skirti šampūno įsigyjimui. Nepamirškite, jog pilnai šuns kailio priežiūrai vien šampūno neužteks, reikės pirkti ir kondicionierių, tad iš karto paskaičiuokite ir tai.

Aš šunims tinka įprasti šampūnai, skirti žmonėms?

Taupūs žmonės tikrai pagalvos, o kam pirkti šuniui atskirą šampūną, jei šampūnas jau yra namie? Visgi gyvūnų prekės yra skirtos gyvūnams, o žmonių – žmonėms. Gyvūnų oda ir kailis yra visiškai kitokie, nei mūsų oda ir plaukai, todėl jiems netinka tai, kas tinka mums. Jei atkreiptumėte dėmesį į sudėtį, pastebėtumėte, jog ji visiškai kitokia. Dėl šios priežasties svarbu netaupyti ir leisti jūsų augintiniui džiaugtis sveika oda ir gražiu bei puriu jo kailiuku.